Najlepsze co oferuje serwis ploterów w okolicy Poznania

Gigabyte X79-UD5

Gigabyte X79-UD5

Niedługo na rynek wejdzie Gigabyte X79-UD5, i jest to jak do tej pory najlepsza płyta główna w ofercie firmy Gigabyte. Przede wszystkim oferuje ona pełną obsługę procesorów Intel Sandy Bridge-E, co w praktyce oznacza, że można przy takim rozwiązaniu podłączyć aż 8 modułów pamięci RAM! Daje to, aż 64 GB pamięci operacyjne, a to jest sporo. Płyta ta należy do serii UD5, jak twierdzą eksperci dość udanej. Eksperci zapewniają również, że będzie ona dobrym stosunkiem ceny do jakości, bowiem będzie miała większe osiągi niż płyta z serii UD3, a niższą cenę niż płyta z serii UD7.

Jak jest zbudowana?

Gigabite X79-UD5 to konstrukcja w formacie ATX. Została ona przygotowana głównie dla procesorów Intela, które to oparte są na architekturze Sandy Bridge-E, dzięki czemu mają podstawkę LGA2011. Znajdziemy również na niej osiem banków pamięci DDR3-2400, jeden slot PCI, dwa sloty PCI-Express x1 i aż trzy sloty PCI-Express x16. Wszystkie one działają w standardzie 3.0, obsługiwanym póki co tylko przez karty Radeon HD 7000. Sloty PCI-E x16 będą umożliwiały uruchomienie nawet do trzech kart graficznych w trybach SLI oraz CrossFireX. Nie trzeba chyba dodawać, że taka konstrukcja zwiększy wydajność komputera np. w grach.
Gigabite X79-UD5, to także ogromne chłodzenie, bowiem mamy tutaj aż dwa radiatory połączone rurką cieplną. Jeden z radiatorów jest niewielkich rozmiarów i chłodzi sekcję zasilania, natomiast rola drugiego polega na odprowadzaniu ciepła z mostka północnego.

Gigabyte X79-UD5 posiada również jedną ważną cechę, mianowicie: zastosowanie 12-fazowego układu zasilania procesora. Jego jakość okaże się w praniu, ale powinien bez problemu poradzić sobie z najwydajniejszymi procesorami pokroju Intela Core i7 3960X.

Zaawansowani użytkownicy jednak twierdzą, że zastosowany w tej płycie głównej układ dźwiękowy to Realtek ALC898 nie spowoduje genialnej jakości dźwięku, ,bowiem jest standardową konstrukcją tego typu. Nie mniej jednak wystarczy on znacznej większości użytkowników do słuchania muzyki. Grania, czy też oglądania filmów.

Tak więc komputery i wszystko co z nimi związane idzie do przodu. Firmy zajmujące się serwisem komputerów również muszą być na topie, jeśli chodzi naprawianie takich maszyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.