Najlepsze co oferuje serwis ploterów w okolicy Poznania

Konserwacja Plotera


Przedłuża żywotność plotera

PloterW przypadku ploterów zawsze wiele kontrowersji budzi temat, czy ploter serwisant powinien naprawiać na miejscu u klienta, czy może w serwisie, a wtedy zwiększają się koszty dojazdu. Profesjonalne serwisy ploterów utrzymują jedno stanowisko, że nic im tak nie szkodzi sprzętom tej klasy, jak przemieszczanie z miejsca na miejsce. Mają wtedy miejsce wstrząsy, przechyły, upuszczenia, wycieki atramentu, które powodują kolejne usterki. Tak więc firmy kurierskie nie sprawdzają się, jeśli chodzi o transport plotera. Jeśli po ploter przyjedzie serwis, to wie jak obchodzić się z takim sprzętem i na pewno nie będzie nim rzucał. Są tacy, którzy zdecydowanie preferują przeprowadzanie diagnostyki, napraw, czyszczenia i konserwacji ploterów HP w miejscu ich pracy. Choć podejście takie daje okazję do przedyskutowania z użytkownikiem problemów związanych z ploterem, jakie trudności występują podczas procesu druku i w jakiej infrastrukturze IT funkcjonuje dany ploter, to jednak, serwisant na miejscu ma ograniczone możliwości naprawy takiego plotera.

Ponadto po wykonanej naprawie lub konserwacji ploter jest poddawany testom i wymaganym kalibracjom, a to może zająć wiele czasu. Aby nie blokować pracy w danej firmie lub przedsiębiorstwie. Ostatecznej weryfikacji pracy i jakości naprawy i tak dokonuje sam użytkownik, drukując swoją pracę i oceniając potem jakość wydruku i pracy plotera. Serwisant nie jest w stanie posiadać przy sobie również wszystkich części i podzespołów, które powinny zostać wymienione w ploterze po zdiagnozowaniu usterki w ploterze. Na samym końcu serwisant musi przeanalizować wszystkie wersje oprogramowania układowego i sterowników, a jeśli zajdzie potrzeba wgrać lepiej działające wersje.

Regularna konserwacja plotera powinna być wykonywana przynajmniej 1 raz w roku. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że nie tylko pomaga ona utrzymać sprzęt w gotowości, ale zwiększa żywotność podzespołów. Niektóre podzespoły do ploterów są bardzo drogie, lub na ich sprawdzenie od momentu zamówienia trzeba długo czekać, a to może spowodować niezaplanowany przestój. Regularna konserwacja pozwala zredukować usterki nawet do zera. Jeśli opiekę nad naszym ploterem roztoczył serwis ploterów, to kondycja plotera staje się przewidywalna, a jakość wydruku nie wymyka się spod kontroli. Wszystkie czynniki wymienione wyżej w sposób bezpośredni wpływają na koszty naszej firmy. Obsługa niespodziewanych awarii, a te zdarzają się najczęściej, kiedy maszyna jest obciążona, a terminy gonią potrafią nieźle obciążyć budżet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.