Najlepsze co oferuje serwis ploterów w okolicy Poznania

Ploter hybrydowy

Ploter hybrydowy

Plotery hybrydowe, to specjalny rodzaj ploterów. Ploter firmy Durst, to urządzenie, dzięki któremu możemy nadrukowywać znaki drogowe zarówno na materiałach z roli na rolę albo na powierzchni stalowej. Model, który pojawił się na rynku Durst Rho 162 TS (Traffic Sign) to ulepszenie modelu 161 TS. Nowy model tego plotera posiada możliwość zadruku płaskich mediów oraz wyróżnia go druk o wyższej rozdzielczości.

W technologii UV znak drogowy zanim grafikę naniesiemy na stalową płytę, to druk nanosimy na specjalną folię. Jest jeszcze jeden sposób, mianowicie druk bezpośrednio nanosimy na laminowanym arkuszu stali. Ponieważ produkcja znaków jest obwarowana przepisami, jego produkcja jest certyfikowana. Aby uzyskać taki certyfikat znak drogowy musi posiadać standaryzowaną kolorystyką, zdolności odblaskowe, a także odpowiednią żywotność. Do takich prac jest przeznaczony hybrydowy Rho 162 TS.

Ploter ten posiada również dobrą szerokość zadruku – do 157,5 cm. Flatbed obsługuje płytę o grubości do 30 mm, a system rolowy posiada udźwig do 150 kg. Podczas druku z roli grubość medium nie może być większa niż 2,5 mm. Plotery Rho mają magnetyczny system prowadzenia karetki. Karetka w tych ploterach porusza się przy pomocy sił elektromagnetycznych. Ten system gwarantuje dość dużą precyzję ruchu. Elementy plotera są wysokiej jakości. Dla przykładu szyna karetki plotera, wykonana jest z aluminium, jakiego używa się w przemyśle lotniczym.

Ploter ma dość specyficzną paletę kolorystyczną CRYK (cyjan, czerwony, żółty, czarny). Tak być musi, ponieważ atramenty 8800 są zgodne z europejskimi regulacjami drogowymi.

Przy zakupie otrzymamy 5-litrowe opakowanie, które uzupełni 10-litrowy zbiornik plotera. Lampy UV naświetlają warstwę farby, która łączy się z podłożem w sposób trwały. Atrament utwardzany jest na podłożu w procesie polimeryzacji. Wydruk jest wysokiej jakości, nie ulega ścieraniu i jest odporny na czynniki zewnętrzne. Zatem doskonale sprawdzi się w trudnych warunkach atmosferycznych.

Biorąc powyższe zalety tej grupy ploterów, widzimy, że jest to wysokiej klasy sprzęt, który w świat reklamy i przestrzeni miejskiej może wnieść dużo. Należy pamiętać jednak o tym, że zarówno tego typu plotery, jak i inne wymagają systematycznej konserwacji, co wpłynie na jego długie i prawidłowe funkcjonowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.