Najlepsze co oferuje serwis ploterów w okolicy Poznania

Czyszczenie i parkowanie głowicy Plotera

Czyszczenie i parkowanie głowicy

Dziś plotery to bardzo skomplikowane urządzenia, które potrafią naprawdę wiele. Każdy podzespół spełnia swoją funkcję i to dość zaawansowaną. I tak np. w ploterze VP1645 zastosowano zaawansowaną stację obsługi głowicy, wzorując się Muton Mimaki, które są czołówką na rynku. Stacja obsługi głowicy ma swoje składowe i to jest szczelne zakrywanie, czyszczenie atramentem i wycieranie.

Sprytne jest to, że stacja obsługi utrzymuje dysze cały czas wilgotne wilgotne, również wtedy gdy drukarka oczekuje na pracę. Stacja czyści głowicę po okresie postoju, a także w czasie druku. Skuteczne działanie systemu parkowania głowicy gwarantuje, że nie będzie problemów związanych z efektem podsychania głowic i tutaj funkcja szczelnego zakrywania doskonale się sprawdza. uruchomienie drukowania po postoju maszyny, jest możliwe po wykonaniu zaledwie krótkiego czyszczenia.

Panel sterujący

Ploter VP1645 posiada czytelny i ergonomiczny panel sterujący. Funkcje operatorskie odczytać możemy na wyświetlaczu. Dojście do tych funkcji bardzo proste, niemalże intuicyjne. Już z poziomu pulpitu można wykonać: czyszczenie głowicy, test druku, przesuwanie medium, obcinanie medium, regulacje temperatury stołu, itp.

Automatyczny nóż do odcinania medium

Ploter posiada także nóż do odcinania medium. Odcina ona na dwa możliwe sposoby: automatycznie po zakończeniu wydruku lub ręcznie w miejscu przez nas wybranym. Ta niezwykle

System stałego zasilania w atrament

Ploter posiada stałe zasilanie w atrament. W praktyce oznacza to, że nie musimy przerywać pracy. Tutaj nie wymienia się już kaset. Takie rozwiązanie obniża koszty wydruku, a to z uwagi na to, że atrament kupowany w większych pojemnikach jest tańszy niż w kartridżach.

Ekologiczny Atrament INKcolor

Kupując ploter wraz z całym zestawem startowym otrzymujemy atrament INKcolor. Jest on atramentem rekomendowanym ekosolwentowym. Nie posiada zapachu, za to posiada wysokie parametry wnikania w podłoże, szybkości wydruku, szybkości schnięcia i odporności na zadrapania.

Wydajny program RIPujący

Na wyposażeniu plotera VP1645 jest także RIP PhotoPRINT6 amerykańskiej firmy SAi. PhotoPRINT 6 zapewnia pełną korekcję koloru, sterowanie wielkością kropli, swobodne rozmieszczanie i proste skalowanie obrazu na medium, kolejkowanie wydruków. Wydruk możemy wykonać bezpośrednio z programu Corel Draw czy Adobe Ilustrator. Jeśli użytkownik jest zaawansowany, to może samodzielne wykonać linearyzację profili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.