Najlepsze co oferuje serwis ploterów w okolicy Poznania

Czy używanie nieoryginalnych atramentów = serwis plotera ?

Ploter – jakość wydruku oraz dłuższe przebiegi bez serwisu plotera!

ploter_kalibracjaZakup plotera do firmy, to nie lada wydatek. Kalkulując wydatki bieżące musimy jeszcze wsiąść pod uwagę materiały eksploatacyjne do ploterów i oczywiście systematyczną konserwację plotera. Producenci atramentów do ploterów muszą spełnić nie lada wyzwanie, bo ten atrament w do plotera w dzisiejszych czasach musi spełniać wiele kryteriów. Musieli wsiąść pod uwagę przede wszystkim kierunek rozwoju rynku druku na całym świecie. W dzisiejszym świecie druku mamy do czynienia z coraz większymi formatami, coraz szybszym drukiem, no i ciągle rosnącą świadomością ekologiczną.  Użytkowanie nieoryginalnych atramentów wydaje się być na pierwszy rzut oka bardziej ekologiczne, jednak jeśli te tusze są słabej jakości może okazać się, że są przyczyną awarii urządzenia. Ponadto często nie można stwierdzić czy ploter jest całkowicie sprawny jeśli pracuje na zastępczych atramentach. Dlatego nasz serwis ploterów z Poznania przy naprawach stosuje jedynie oryginalne atramenty. Dlaczego ? Ano w wielu przypadkach wątpliwe jest czy wina za nierówny wydruk, pasy można obarczać elektronikę czy źle dobrany tusz.

Odpowiedni atrament zmniejsza ilość awarii i napraw plotera.

Wypadową tych wszystkich potrzeb jest atrament ekosolwentowy do ploterów. Godnym polecenia jest atrament Colorida drugiej generacji Colorida 2.  Kolejna generacja jest atramentem stworzonym szczególnie z myślą o użytkownikach ploterów Roland, Mimaki, Mutoh, a  także innych drukujących głowicami Epson DX4 / DX5 / DX6. Atrament dedykowany do tych głowic drukujących jest w zakupie dość drogi, więc atrament z serii Colorida może być bezpiecznym zamiennikiem. Spełniają one wymogi jakościowe i nic dziwnego, bowiem mają jedną wielką zaletę, są szybkoschnące.
Technologia zastosowana w tego rodzaju atramentach skutecznie chroni głowice przed zasychaniem dysz. Dzięki temu, że bardzo szybko wysychają w czasie druku, to jest możliwy wydruk z dużą szybkością bez obawy, że druk się rozmaże. Mniejszy tez jest wyciek atramentu i zmniejszona ilość zapotrzebowania na odciekniecie tuszu w odstojnikach stacji serwisowej. Dzieki temu możemy śmiało powiedzieć, że odstępy pomiędzy momentami, gdy potrzebny jest profesjonalny serwis ploterów są zdecydowanie mniejsze. Jeśli ktoś do tej pory używał atramenty dedykowane i chce przejść na te z serii Colorida, to nie musi się obawiać, że będzie miał problem z kolorami. Są one zgodne z profilami dostarczanymi prze takich producentów jak Roland czy Mutoh.

Atramenty Colorida2 powstały z myślą o bezawaryjnej i bezpiecznej pracy z ploterami ekosolwentowymi, ale można je bezpiecznie używać do innych głowic drukujących, co świadczy o wysokim poziomie tych produktów. Gwarantują druk outdoor i indoor i kolorystycznie są one zgodne z oryginałami. Jak wspomnieliśmy wcześniej nie powodują one zatykania dysz głowic i nie ma konieczności dodatkowej wentylacji w bezpośredniej bliskości drukarki. Ponieważ wymogi Ministerstwa Ochrony Środowiska ciągle rosną atramenty do ploterów muszą spełniać dość rygorystyczne kryteria. Także dotyczące serwisu ploterów. Atramenty z serii Colorida są bezpieczne dla środowiska.
Szybko schną, co ma szczególne znaczenie przy zestawieniu plotera drukującego z nawijarką.
Przy używaniu tych atramentów nie ma konieczności laminacji, bowiem są one odporne na  ścieralnie. Posiadają szeroki gamut kolorów, czyste oraz intensywne barwy. Przy zastosowaniu odpowiednich atramentów ploterowych mamy możliwość druku na wielu podłożach, bo atrament doskonale przylega do mediów powlekanych i niepowlekanych. Dostępne Kolory to: CMYK + LC, LM, a pojemność butelki w zakupie, to1L. Ważny jest również cykliczny serwis ploterów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.